ارسال ۱۱۰ اثر به چهارمین جشنواره استانی موسیقی عاشیقلار

متن کامل

محمد عبادی، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه از این آثار پس از بررسی هیات انتخاب، ۴۴ اثر به مرحله نهایی راه یافته است، افزود: این جشنواره از دهم تا دوازدهم اسفند سال جاری در فرهنگسرای الغدیر و در ۳ بخش گروهی، تکخوانی و تکنوازی به صورت رقابتی برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه شرط سنی شرکت کنندگان این جشنواره حداکثر ۴۰ سال تمام است، اظهار داشت: گروه های شرکت کننده در این جشنواره تنها با آلات موسیقی شامل قوپوز، دهل، سرنا، قاوال، ناقارا، قوشا ناقارا و بالابان به ارایه اثر خود خواهند پرداخت.

دبیر چهارمین جشنواره موسیقی عاشیقلار آذربایجان شرقی گفت: راه یافتگان به مرحله مسابقه آثار خود را در اجرای عمومی طی روزهای یاد شده ارایه می کنند و هیات داوران از مجموع آثار هر بخش، ۳ اثر را به عنوان منتخبان معرفی می کند.

عبادی، ادامه داد: صیانت از فرهنگ و هنر بومی و اصیل منطقه، مقابله با تهاجم فرهنگی بیگانه، ایجاد زمینه برای ابراز وجود جوانان علاقمند هنر و موسیقی اصیل و بومی، ایجاد بستر مناسب برای افزایش نشاط اجتماعی و عمومی شهروندان، شناسایی و معرفی استعدادهای هنری استان و گسترش زمینه های فرهنگی بین شهروندان از اهداف برگزاری این جشنواره است.

چهارمین جشنواره موسیقی عاشیقلار آذربایجان شرقی به همت انجمن عاشیقلار با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می‌شود.

27 بهمن 1398
تعداد بازدید: 207

نظرات

دسته بندی محصولات
ارائه کنندگان
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×