جلسه رونمایی کتاب حیدرخان عمواوغلی اثر رضا همراز

متن کامل

سومین جلسه رونمایی کتاب ائوده آل، به مناسبت سالگرد انقلاب مشروطه به کتاب حیدرخان عمو اوغلو، اثر گران سنگ رضا همراز اختصاص داده شده بود . این مراسم که در تاریخ 10 مرداد در تبریز برگزار گردید، مورد استقبال چشمگیر علاقمندان تاریخ و فرهنگ قرار گرفته بود. در ابتدای مراسم احد فرهمندی مجری برنامه، با ذکر بیوگرافی حیدر عمو اوغلو و رضا همراز به معرفی این اثر پرداخت و در ادامه محمدحسن پدرام با آوردن ادله های قوی حضور حیدرخان عمو اوغلو در فاجعه پارک اتابک که منجر به زخمی شدن و نهایتا شهادت ستارخان شد را مردود دانست.
یاشار ناهیدی آذر در سخنرانی خویش به شخصیت برجسته حیدر عمو اوغلو پرداخته و وی را یک روشنفکر بینظیر خواند که گرچه بانی اولین حزب کمونیستی ایران بوده است اما شخصیت وطن پرستی وی بر اندیشه سوسیالیستی وی می چربیده و در بسیاری از موارد میانه خوبی با روسها نداشته است . ناصرالدین حسن زاده مجموعه دار شناخته شده که از شهر تهران برای حضور در این جلسه به تبریز آمده بود، با ارائه دستخط تاریخی حیدرخان عمو اوغلو، وی را باتوجه به شرایط آن دوره برجسته ترین روشنفکر عصر خود نامیده و تسلط بر چندین زبان را نشان از هوش بالای وی برشمرد . حسن زاده که کاشف و گردآورنده خاطرات حیدرخان عمواوغلو نیز میباشد افزود، بنده خود نیز از خانواده مشروطه خواهان می باشم .
علی شامیل محقق فولکلور در انیستیتیوی علوم جمهوری آذربایجان دیگر سخنران این جلسه گفت که به صورت اتفاقی از این جلسه مطلع شده، ضمن تبریک به رضا همراز ، در مورد نسخه جدیدالکشف ددهقورقود پرداخت و ابراز امیدواری نمود که این اثر به زودی در ایران چاپ گردد و نسخه ای از این اثر را که در ترکیه چاپ شده است را به مهندس علیرضا صرافی هدیه نمود، مهندس صرافی مدیر تیم تحقیقاتی نسخه ترکمنصحرای دده قورقود نیز ضمن تشکر از ایشان گفت : یک تیم 15 نفره در مورد ابعاد مختلف این اثر در حال تحقیق و مطالعه هستند و به زودی این اثر به زیور طبع آراسته خواهد گردید.
یاسین زاده مدیر انتشارات قالان یورد که ناشر اثر حیدرخان عمواوغلو میباشد گفت:تاکنون موفق به چاپ و انتشار 5 اثر از استاد همراز شده ایم و این روند ادامه دار خواهد بود . 
همراز مؤلف کتاب حیدر خان عمو اوغلو با تشکر از حضار گفت: اولین اثر در مورد حیدرخان عمو اوغلو 20سال قبل از تولد من چاپ شده است و با اثری که من منتشر نموده ام یک بازه 70 ساله وجود دارد که نسبت به اهمیت شخصیت حیدرخان عمواوغلو در این سالها آثار معدودی چاپ شده است که برخی از همین معدود اثرها نیز کپی آثار دیگر می باشند.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
در پایان نوید محمدی از طرف سایت ائوده آل از حضار و سخنرانان جلسه قدردانی نمود و از مغفول ماندن شخصیت قهرمانان ملی همچون حیدرخان عمو اوغلو ابراز تاسف نمود و گفت:این شخصیتها نمونه های بی نظیر آزادیخواهی و عدالتخواهی در قالب عصر خود بودهاند و ارزش این اصول مهم انسانی در هیچ عصری کمرنگ نخواهد شد. وی درپایان از تخفیف 10 درصدی آثار رضا همراز به مدت یک هفته در سایت ائوده آل خبرداد. پایان جلسه پرده برداری از کتاب حیدرعمواوغلو و امضای این کتاب برای علاقمندان این کتاب توسط رضا همراز بود.

12 مرداد 1398
تعداد بازدید: 303

نظرات

دسته بندی محصولات
ارائه کنندگان
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×