درخشش فیلمسازان جوان اردبیلی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی

متن کامل

اردبیل - ایرنا - رئیس انجمن سینمای جوانان استان اردبیل گفت: هنرمندان و اعضای علاقه‌مند این انجمن برغم کمبود امکانات و اعتبارات، طی چند سال اخیر در زمینه فیلم‌نامه نویسی و فیلم‌سازی در سطح استانی، ملی و بین‌المللی درخشیده‌اند.

به گزارش ایرنا ، میردولت موسوی روز سه‌شنبه در نشست با معاون حوزه هنری اردبیل افزود: پارسال ۲۲ فیلم در استان ساخته شد که از این تعداد ۱۱ اثر در سطح بین‌المللی و هفت مورد نیز در سطح ملی حضور یافته و در مجموع این آثار هشت جایزه مهم را به خود اختصاص دادند.

وی برگزاری دوره‌های آموزش فیلم‌برداری، عکاسی، فیلم‌سازی، پاتوق فیلم و ورک شاپ‌های آموزشی را از جمله فعالیت‌های این انجمن ذکر کرد و گفت: حوزه هنری و انجمن سینمای جوانان بعنوان نهادهایی که نوع فعالیت‌شان در زمینه فیلم‌سازی همسو است می‌توانند با تشکیل شورای تخصصی بررسی فیلم‌نامه، به مسیر خوب دوطرفه در ساخت و پرداخت به فیلم‌های ارزشی و تأثیرگذار برسند.

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان اردبیل هم در این نشست گفت: عکس و فیلم جزو تأثیرگذارترین هنرها در جهان هستند و باید از این پتانسیل برای رفع مشکلات و ایجاد آرامش در جامعه استفاده کرد.

رحمان مجرد بیان کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی از عرصه فیلم و عکس غافل نمانده و به عنوان مرکزی برای تولید و پخش فیلم، اتفاقات خوبی را در تولید فیلم‌های ارزشی، فرهنگی و استراتژیک رقم زده است.

او به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: بیانیه گام دوم انقلاب، امیدبخش عصری نو و آینده‌ای درخشان با بهره‌مندی از توانایی جوانان در پیمودن قله‌های پیشرفت و اقتدار در همه زمینه‌ها است. لذا نیاز به سرمایه‌گذاری برای نسل جوان داریم تا آینده بهتری برای فیلم‌سازی وجود داشته باشد و در همین زمینه نیز توجه به استعدادهای جدید در فیلم‌سازی مورد توجه خواهد بود.

12 شهریور 1398
تعداد بازدید: 72

نظرات

ارائه کنندگان
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×