صحن‌های بقعه شیخ صفی به نام پادشاهان صفوی نامگذاری می‌شود

متن کامل

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: در راستای پاسداشت نقش موثر سلسله صفوی در وحدت مذهبی و ملی در کشور صحن‌های مجموعه جهانی شیخ صفی به نام پادشاهان صفوی نامگذاری می‌شود.


به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، نادر فلاحی، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل در جلسه شورای راهبردی میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: در راستای پاسداشت نقش موثر سلسله صفوی در وحدت مذهبی و ملی در کشور صحن های مجموعه جهانی شیخ صفی به نام پادشاهان صفوی نامگذاری می شود.

او افزود: همچنین اتاق معرفی و شناخت بقعه شیخ صفی در محل چله‌خانه این مجموعه جهانی مطابق با استاندارها و معیارهای جهانی برای ارائه به چند زبان زنده دنیا ایجاد می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر اهمیت موزه‌ها برای معرفی تمدن و فرهنگ این دیار کهن، تصریح کرد: محتوا و اشیا موزه‌های اردبیل باید تقویت و افزایش یابد تا هرچه بیشتر و بهتر سبب جذب گردشگر شود.

فلاحی در خصوص بررسی پروژه‌ها و اعتبارات معاونت میراث فرهنگی گفت: با پیگیری‌های انجام گرفته اعتبارات تخصیص یافته به حوزه میراث فرهنگی اردبیل رشد چشم گیری داشته است.

او ادامه داد: بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی ویترین تمام عیار هنر، معماری و طریقت صفوی است و باید به بهترین شکل ممکن مرمت، حفاظت و به دنیا معرفی شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه رویکرد اداره کل در سال جاری، اتمام پروژه‌های نیمه تمام سال گذشته است، تاکید کرد: پروژه‌های سال گذشته از قبیل دروازه عالی قاپو، خانه سپهرم(موزه نواهای اردبیل)، مجموعه بقعه شیخ کلخوران و ... تعهد اجرایی چندین ساله داشت که با تلاش‌های انجام شده در چندین ماه به وضعیت بسیار مطلوب رسیده است.

فلاحی با اشاره به اینکه ماندگاری مسافران و گردشگران از ۴۵ دقیقه به بیش از ۲ و نیم ساعت افزایش یافته است، گفت: مدیریت گردشگران با برخی اقدامات خلاقانه و بدون هزینه به بهترین شکل می تواند انجام‌ گیرد.

12 شهریور 1398
تعداد بازدید: 57

نظرات

ارائه کنندگان
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×