کندوکاو در مسایل تربیتی

کندوکاو در مسایل تربیتی

کندوکاو در مسایل تربیتی

وضعیت: موجود
پدیدآورنده: صمد بهرنگی
قیمت:  
130,000ريال

کندوکاو در مسایل تربیتی

نویسنده: صمد بهرنگی

به کوشش اسد بهرنگی

چاپ یازدهم 1396

ناشر: انتشارات بهرنگی

شابک: 2-25-6877-964-978

 

مقالات «کند و کاو در مسایل تربیتی ایران» که در اول به صورت سلسله مقالات در روزنامه های هفتگی بامشاد تهران چاپ شد. از همان اول توجه خیلی ها را جلب کرد. بخصوص معلمانی که در روستاهای دور و نزدیک کشور تدریس می کردند، و همچنین نویسندگانی که در فکر تفهیم این مسایل به مردم بودند، توجه شان به این مقاله ها جلب شد.

صمد نیز مانند دیگر معلمان وقتی پا به روستا گذاشت، کمبودهای مدارس را از نزدیک با چشمان خود دید و لمس کرد و ممکن نبود که او ساکت بنشیند. ضمن اعتراض رو در رو با مسئولین فرهنگ و آموزش، این کمبودها را در مقالات خود برملا کرد: او خواست این کمبودها را و ورشکستگی روش نوین امریکایی را در سراسر ایران در جلوی چشم مردم بگذارد.

می دانیم که در آن زمان گفتن این حرف ها بدون عواقب نمی ماند، در دوره خفقان گفتن این حرف ها جسارت می خواست بخصوص برای کسی که پشت گرمی به هیچ کس و هیچ جا نداشته باشد. صمد عقیده داشت هر کس خربزه می خورد باید پای لرزش هم بنشیند ساکت نشستن و سالم ماندن کار او نبود، او می خواست با این مقاله ها پنجره جدید جلو چشم معلمان باز کند.

حرف او این بود که معلمان نباید گوش به فرمان کسی داشته باشند. آنها باید خود ببرند و خود بدوزند. تا بچه هایی که می پرورند، مطیع زور نباشند. برای خود قلدری باشند، که حق خود را از حکومت مسلط بستانند، و با هر سازی نرقصند، بدانند که استعمار از همین حالا تله جلو راهشان گذاشته است.

مشخصات فنی کندوکاو در مسایل تربیتی

مشخصات
ناشر
ناشر : بهرنگی
دسته بندی محصولات
مقالات مرتبط با محصول
مقاله مرتبط با این محصول وجود ندارد.
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×