پیشرفت 40 درصدی در نوسازی سینما ۲۹ بهمن تبریز

متن کامل

بلاغی رئیس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه نوسازی سینما ۲۹ بهمن تبریز از ابتدای امسال شروع شده است، ضمن قدردانی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی که اعتبار پروژه را تخصیص داده است،گفت: چنانچه مسئولان در تهران هم در رابطه با تخصیص منابع ما را یاری کنند، می‌توانیم این پروژه را در سه ماهه اول سال آینده افتتاح کنیم.

او دلیل پایین بودن میزان پیشرفت فیزیکی نوسازی پردیس سینمایی ۲۹ بهمن تبریز را وجود مشکلات مالی و کمبود منابع و چندین برابر شدن قیمت مصالح دانست و گفت: با این وجود بخش اعظمی از کار‌های عمرانی و ابنیه‌ای در حوزه نوسازی انجام شده است و تا دو هفته آینده اقدام به کار‌های نازک کاری و دکوراسیون می‌کنیم تا پس از آن تجهیز این پردیس سینمایی شروع شود.

بلاغی افزود: پردیس سینمایی ۲۹ بهمن تبریز دارای ۶ سالن مختلف شامل سالن «وی‌آی‌پی» با حدود ۱۴ صندلی، چهار سالن با ظرفیت ۹۰ تا ۱۴۰ نفر و یک سالن بزرگ با ظرفیت بیش از ۵۰۰ نفر است و به لحاظ ظرفیت یکی از بهترین و بزرگترین سینما‌های تبریز به شمار می‌رود.

او به امکان اجرای نمایش در این مجموعه اشاره  کرد و گفت: یکی از سالن‌های پردیس به صورت تخصصی و با ایجاد امکانات مجاور و تجهیزات تخصصی به سالن سینما و تئاتر تبدیل می‌شود که هم قابلیت نمایش فیلم و همچنین قابلیت اجرای نمایش را دارد.

بلاغی با بیان این‌که در کنار این سالن‌ها سایر فضا‌های فرهنگی و یک باب کافی شاپ نیز به صورت پاتوق هنرمندان در نظر گرفته شده است، گفت: بعد از افتتاح مجموعه در حوزه نرم‌افزاری نیز برنامه‌های فرهنگی و سینمایی اجرا خواهد شد.

او با اشاره به این‌که تمام تلاش خود را به کار گرفته بودیم تا پروژه در دهه فجر به اتمام برسد، اما با توجه به مشکلات پیشرو و تامین همزمان منابع استانی و ملی، این موضوع بعید به نظر می‌رسد، افزود: کمر همت بسته‌ایم تا این پروژه را اوایل سال بعد به بهره‌برداری برسانیم.

سینما ۲۹ بهمن تبریز به عنوان یکی از سینما‌های قدیمی تبریز، متعلق به حوزه هنری می‌باشد و در سال ۱۳۴۲ با ۲ سالن افتتاح شده است.

9 آذر 1399
تعداد بازدید: 267

نظرات

دسته بندی محصولات
ارائه کنندگان
ناشر
عاشیق علعسگر گویچه لی
420,000ريال315,000ريال
Yedi Iklim türkçe B2
1,500,000ريال990,000ريال
Yedi Iklim türkçe A1
1,500,000ريال990,000ريال
Yedi Iklim türkçe A2
1,500,000ريال990,000ريال
Yedi Iklim türkçe B1
1,500,000ريال990,000ريال
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×