بزرگ‌ترین موزه شمال غرب کشور در اردبیل بهره‌برداری می‌شود

متن کامل

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به روند پیشرفت فیزیکی موزه باستان‌شناسی گفت: این موزه با پیشرفت ۷۰ درصدی در حال اجراست و به عنوان بزرگ‌ترین موزه شمال غرب کشور امسال بهره‌برداری می‌شود.
نادر فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگارنان در اردبیل اظهار داشت: سال 2023 فرصت ارزشمندی برای استان اردبیل خواهد بود چرا که این استان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو فعالیت خود را آغاز می‌کند و به همین منظور شاهد توسعه صنعت گردشگری با توجه به حوزه میراث فرهنگی خواهیم بود.

وی افزود: نمایشگاه ملی صنایع دستی در شهرستان مشگین‌شهر به عنوان فرصت ارزشمندی محسوب می‌شود که می‌تواند استقبال از هنرمندان سراسر کشور را به دنبال داشته باشد و در این زمینه برندسازی صنایع دستی فرصت بسیار ارزشمندی برای این استان است که در صورت توجه به آن می‌توانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: جذابیت‌های طبیعی و انسان ساخته سبب شده تا این منطقه مورد توجه ویژه گردشگران باشد و بتوانیم با برگزاری برنامه‌های متعدد شور و نشاط اجتماعی را در بین مردم ایجاد کرده و بسترهای حفظ و حراست از میراث فرهنگی و آیین‌های سنتی را در استان رقم بزنیم.
فلاحی با اشاره به روند پیشرفت فیزیکی موزه باستان‌شناسی نیز تصریح کرد: این موزه با پیشرفت 70 درصدی در حال اجراست و به عنوان بزرگ‌ترین موزه شمال غرب کشور امسال بهره‌برداری می‌شود که زمینه حمایت از سرمایه‌گذاران بخش گردشگری را به دنبال داشته و با ظرفیت‌های قابل توجهی که وجود دارد نقش ویژه‌ای در جذب گردشگر و ارتقای توان اقتصادی خواهد داشت.

وی بیان کرد: حمایت از طرح‌های بدیع و نو با هدف حمایت از شعار سال جزو اولویت‌های اساسی است که به همین منظور شاهد رونق اقتصاد و گردشگری در منطقه را شاهد خواهیم بود و با توسعه توان سرمایه‌گذاری استان اردبیل را در مسیر رشد و توسعه قرار خواهیم داد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: تامین زیرساخت‌های مورد نیاز برای عمل به شعار سال و اشتغال‌آفرین با حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان در دستور کار قرار گرفته و می‌تواند نقش حائز اهمیتی برای استان ایفا کند.

فلاحی راه‌اندازی پروژه‌های بکر وهیجانی متفاوت گردشگری در استان را اولویت اساسی عنوان کرد و گفت: در این زمینه میراث فرهنگی استان روند حضور سرمایه‌گذاران را تسهیل کرده و هم‌اکنون اردبیل دیگر در گردشگری حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و ایجاد پروژه‌های هیجانی و تفریحی و توریستی وهتل‌ها نمود این امر است.

وی ازآمادگی استان اردبیل برای میزبانی رویداد بین‌المللی  گردشگری 2023خبرداد و گفت: از این ظرفیت برای معرفی گردشگری استان در سطح بین المللی استفاده می‌شود.

15 فروردین 1401
تعداد بازدید: 87

نظرات

دسته بندی محصولات
ارائه کنندگان
ناشر
Yedi Iklim türkçe A1
1,500,000ريال990,000ريال
Yedi Iklim türkçe B2
1,500,000ريال990,000ريال
Yedi Iklim türkçe A2
1,500,000ريال990,000ريال
Yedi Iklim türkçe B1
1,500,000ريال990,000ريال
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×